Edukacja

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Białej Podlaskiej jako firma odpowiedzialna społecznie prowadzi działania edukacyjne mające na celu podniesienie świadomości mieszkańców miasta w zakresie ochrony powietrza oraz szkodliwości niskiej emisji dla zdrowia i środowiska poprzez wsparcie edukacji ekologicznej dzieci. W ramach tych działań organizowane są "Lekcje ciepła" oraz "Dni otwarte Ciepłowni" PEC.

Akcja edukacyjna pt. "Lekcja ciepła" skierowana jest do dzieci z klas zerowych i pierwszych szkół podstawowych oraz najstarszych grup przedszkolnych. Projekt ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych u dzieci, edukację w zakresie racjonalnego korzystania z ciepła jak również zrozumienie procesu produkcji ciepła i ciepłej wody.

Podczas zajęć przybliżamy dzieciom tematykę energii cieplnej w życiu codziennym oraz podkreślamy konieczność dbania o środowisko naturalne. Wykorzystujemy w tym celu książeczkę o "Czerwonym Kapturku w mieście". Do znanej i lubianej bajki o Czerwonym Kapturku dopisano bowiem ciąg dalszy. W nowych przygodach Czerwony Kapturek razem z babcią przeprowadził się do miasta. Perypetie dziewczynki zostały pięknie zilustrowane przez specjalistkę od pobudzania dziecięcej wyobraźni. Po zakończeniu lekcji, dla utrwalenia treści przekazywanych informacji każde dziecko otrzymuje na pamiątkę egzemplarz książeczki o Czerwonym Kapturku.

Lekcje ciepła objęte są Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Dariusza Stefaniuka.
Patronat honorowy

Placówki zainteresowane udziałem w akcji edukacyjnej "Lekcja ciepła" zapraszamy do kontaktu mailowego na adres sekretariat@pecbp.pl lub telefonicznego pod nr telefonu 83 342 55 98 w 159.

Lekcje ciepła prowadzone są od marca 2014 roku i rozpoczęły się lekcją inauguracyjną w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Akademickiej oraz Przedszkolu Samorządowym nr 15. W roku 2014 w projekcie udział wzięło ok. 350 uczniów z 3 szkół i 2 przedszkoli, natomiast w 2015 roku "Lekcja ciepła" odbyła się w 9 przedszkolach i 4 szkołach (SP nr 3, SP nr 9, SP nr 5 i SP nr 6).

W akcję szczególnie zaangażowały się: Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 4 i Szkoła Podstawowa nr 1 oraz przedszkola: nr 15, nr 3, nr 6 oraz Przedszkole Samorządowe nr 14, którym składamy serdeczne podziękowania. Do listopada 2015 roku w " Lekcjach ciepła" udział wzięło ok. 1750 dzieci .

Oto krótkie relacje z wybranych "Lekcji ciepła".

"Czerwony Kapturek" w Przedszkolu Samorządowym nr 14

21.04.2015r. odbyła się wyjątkowa Lekcja ciepła. Po kilku miesiącach prób rodzice wspólnie z nauczycielkami wystawili dla dzieci przygotowane przez siebie interaktywne przedstawienie pt." Czerwony Kapturek w mieście". Tą edukacyjną sztukę napisała i wyreżyserowała na podstawie książeczki pod tym samym tytułem nauczycielka Magda Zaremba. Kreatywność twórców sztuki widać było już po wejściu na salę w której miało odbyć się przedstawienie. Studenci PSW im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej wspólnie z wykładowcami i rodzicami dzieci przedszkolnych przygotowali przepiękną scenografię. Aktorzy przygotowali interaktywną dekorację z makietą ciepłowni z której w nowatorski sposób z kominów wydobywał się dym, z kuchni rozchodziła się woń przypalonego mleka, z garnka dymiło się, deszczyk w parku moczył dzieci kropelkami wody o zapachu lasu, rurami rozłożonymi między dziećmi - widzami płynęła prawdziwie ciepła woda. Rodzice - aktorzy przebrani byli w bardzo oryginalne stroje własnego pomysłu i wykonania. Niektóre elementy strojów wypożyczył w ramach współpracy Dom Kultury Scena w Białej Podlaskiej. Widzów zaskakiwały interaktywne efekty specjalne, które wprost tryskały pomysłowością, nic dziwnego więc, że przedstawienie oczarowało widzów. Podczas przedstawienia teatralnego dzieci miały możliwość obcowania z żywą muzyką, gdyż oprócz specjalnych efektów dźwiękowych podkład muzyczny stanowiła gra na instrumentach- gitarach oraz śpiew. Dzieci podczas uczestnictwa w spektaklu zaznajomiły się z wiedzą na temat ciepła systemowego i zasad korzystania z niego, a także dowiedziały się jak dbać o zdrowie i kondycję fizyczną.

Na wydarzenie zaproszeni zostali również przedstawiciele władz miasta oraz Prezes PEC Sp z o.o. w Białej Podlaskiej, To unikatowe wydarzenie zostało zarejestrowane przez obecnych przedstawicieli mediów.
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej z o.o. w Białej Podlaskiej składa serdeczne podziękowania dyrekcji przedszkola, nauczycielom, rodzicom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację przedstawienia za nowatorskie i bardzo kreatywne przedstawienie w ramach organizowanych przez nas "Lekcji ciepła". Jesteśmy naprawdę pod ogromnym wrażeniem!

 • "Czerwony Kapturek" w Przedszkolu Samorządowym nr 14

 • "Czerwony Kapturek" w Przedszkolu Samorządowym nr 14

 • "Czerwony Kapturek" w Przedszkolu Samorządowym nr 14

 • "Czerwony Kapturek" w Przedszkolu Samorządowym nr 14

 • "Czerwony Kapturek" w Przedszkolu Samorządowym nr 14

 • "Czerwony Kapturek" w Przedszkolu Samorządowym nr 14

 • "Czerwony Kapturek" w Przedszkolu Samorządowym nr 14

 • "Czerwony Kapturek" w Przedszkolu Samorządowym nr 14

Cała relacja z przedstawienia na stronie przedszkola: kliknij...
Materiał filmowy: kliknij...

Lekcja ciepła w Szkole Podstawowej nr 4 w Białej Podlaskiej

Kolejne spotkanie ciepłowników z dziećmi odbyło się dnia 12 maja 2014r w Szkole Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego.
W uroczystej Lekcji ciepła udział wzięły dzieci sześcioletnie z Przedszkola Samorządowego nr 3 oraz sześciolatki i uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej nr 4. Uczestników Lekcji ciepła oraz gości przywitała Pani Dyrektor Mariola Petru. Czerwone Kapturki i Kocurki z Przedszkola Nr 3 jako pierwsze zaśpiewały ekologiczną piosenkę, a następnie wystąpiły sześciolatki ze Szkoły Podstawowej nr 4.
W dalszej części Lekcji ciepła bajka Czerwony Kapturek była czytana przez Panią Dyrektor SP nr 4 i Rodziców, natomiast dzieci z klasy I odegrały jedną z pouczających scen czytanej bajki. Po części artystycznej dzieci uczestniczące w lekcji,podczas pogadanki z pracownikiem PEC-u dały wyraz swej dużej wiedzy dotyczącej powstawania ciepła, sposobu dostarczania go do odbiorców jak też oszczędzania ciepła i dbania o środowisko naturalne. Zarówno dzieci jak i Panie Dyrektor wyraziły chęć zobaczenia na żywo ciepłowni PEC.
Po utrwaleniu wiedzy z Lekcji ciepła nastąpił moment długo wyczekiwany przez dzieci biorące udział w konkursie plastycznym. Dyrektor Szkoły Pani Mariola Petru oraz Prezes PEC Pan Aleksander Kompa wręczyli nagrody dzieciom, których prace zostały wyróżnione w konkursie.
Na pamiątkę uczestnictwa w lekcji ciepła Prezes PEC Pan Aleksander Kompa rozdał dzieciom książeczki "Czerwony Kapturek w mieście".
Do zobaczenia na ciepłowni !!!
http://www.sp4bp.szkolnastrona.pl/a,217,lekcja-ciepla

 • Szkoła Podstawowa nr 4

 • Szkoła Podstawowa nr 4

 • Szkoła Podstawowa nr 4

 • Szkoła Podstawowa nr 4

 • Szkoła Podstawowa nr 4

 • Szkoła Podstawowa nr 4

 • Szkoła Podstawowa nr 4

 • Szkoła Podstawowa nr 4

 • Szkoła Podstawowa nr 4

 • Szkoła Podstawowa nr 4

 • Szkoła Podstawowa nr 4

 • Szkoła Podstawowa nr 4

Lekcja ciepła w Szkole Podstawowej nr 1 w Białej Podlaskiej

Dnia 24 kwietnia 2014 r. gościliśmy na "Lekcji ciepła" w Szkole Podstawowej nr 1 im. Ks. Stanisława Brzóski.
W lekcji udział wzięły dzieci sześcioletnie oraz uczniowie klas I Szkoły Podstawowej nr 1.Uczestnicy lekcji obejrzeli piękną inscenizację "Czerwonego Kapturka w mieście" przygotowaną przez uczniów z Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem p. Małgorzaty Adamiuk. Dla utrwalenia treści zawartych w przedstawionej inscenizacji pracownik PEC przeprowadził z dziećmi pogadankę dotyczącąprodukcji ciepła oraz racjonalnego z niego korzystania na co dzień, jak również konieczności dbania o środowisko naturalne.
Na zakończenie dzieci wyróżnione w konkursie plastycznym pt. "Oszczędzanie energii cieplnej" otrzymały nagrody. Ponadto, wszystkim dzieciom uczestniczącym w lekcji przekazano od PEC książeczki pt. "Czerwony Kapturek w mieście" .
http://www.sp1bp.pl/index.php/wydarzenia/623-czerwony-kapturek-w-miescie

 • Szkoła Podstawowa nr 1

 • Szkoła Podstawowa nr 1

 • Szkoła Podstawowa nr 1

 • Szkoła Podstawowa nr 1

 • Szkoła Podstawowa nr 1

 • Szkoła Podstawowa nr 1

 • Szkoła Podstawowa nr 1

 • Szkoła Podstawowa nr 1

Lekcja ciepła w Szkole Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej

Dnia 06.03.2014r.w Szkole Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej odbyła się inauguracyjna lekcja ciepła w ramach akcji edukacyjnej "Lekcja ciepła" objętej honorowym patronatem Prezydenta Miasta.
Uczestników lekcji zaszczycili swoją obecnością Pan Andrzej Czapski - Prezydent Miasta Biała Podlaska, oraz Pan Aleksander Kompa - Prezes PEC Sp. z o.o. w Białej Podlaskiej. Podczas lekcji uczennice klasy VI ze Szkolnego Koła Teatralnego Szkoły Podstawowej nr 2 odegrały przedstawienie o przygodach Czerwonego Kapturka w mieście.W bajce tej Babcia współczesnego Czerwonego Kapturka opowiadała na temat oszczędzania ciepła na co dzień oraz dbania o środowisko naturalne. Inny bohater tej historyjki Kot Klucha zdradził skąd się bierze ciepło i jak się dostaje do kaloryferów. Teatrzyk obejrzało 133 uczniów klas zerowych i pierwszych. Po teatrzyku dzieci odpowiadały na pytania związane z ciepłem oraz racjonalnym z niego korzystaniem. Na zakończenie lekcji licznymi nagrodami uhonorowani zostali zwycięzcy oraz osoby wyróżnione w konkursie plastycznym pt. "Skąd się bierze ciepło". Nagrody laureatom wręczyli Prezydent Miasta, Prezes Spółki oraz Dyrektor Szkoły. Na pamiątkę inauguracyjnej lekcji ciepła wszystkie dzieci otrzymały książeczkę z bajką "Czerwony Kapturek w mieście".
Podczas uroczystości Szkoła gościła również przedstawicieli naszych lokalnych mediów. Ich relacje z naszej inauguracyjnej lekcji możemy obejrzeć poniżej:

 • Szkoła Podstawowa nr 2.

 • Szkoła Podstawowa nr 2.

 • Szkoła Podstawowa nr 2.

 • Szkoła Podstawowa nr 2.

 • Szkoła Podstawowa nr 2.

 • Szkoła Podstawowa nr 2.

 • Szkoła Podstawowa nr 2.

 • Szkoła Podstawowa nr 2.

Po inauguracyjnej lekcji ciepła, szkoła gościła jeszcze na przedstawieniu "Czerwonego Kapturka w mieście" 80 osobową grupę przedszkolaków z sąsiadującego Przedszkola Samorządowego nr 15. Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie z nowymi przygodami Czerwonego Kapturka i szkolne aktorki zostały nagrodzone owacjami na stojąco.
Po powrocie do przedszkola, dzieci miały jeszcze jedną niespodziankę - na zaproszenie Pani Dyrektor Przedszkola, Pan Andrzej Czapski -Prezydent Miasta przeczytał dzieciom książeczkę "Czerwony Kapturek w mieście". Było to doskonałe utrwalenie zasad racjonalnego korzystania z ciepła.

 • Przedszkole Samorządowe nr 15

 • Przedszkole Samorządowe nr 15

 • Przedszkole Samorządowe nr 15

 • Przedszkole Samorządowe nr 15

 • Przedszkole Samorządowe nr 15

 • Przedszkole Samorządowe nr 15

 • Przedszkole Samorządowe nr 15

 • Przedszkole Samorządowe nr 15

"Czarny smog"

Dostępna jest już gra przeznaczona dla dzieci i młodzieży pt. Czarny Smog. Gra ma charakter edukacyjno - logiczny. Osadzona jest w mieście przyszłości, w którym dym z tysięcy kominów stworzył Czarny Smog. Zadaniem gracza jest uruchomienie produkcji w elektrociepłowni i dostawa ciepła do mieszkania. W ten sposób mieszkańcy miasta znów będą mogli cieszyć się czystym niebem i powietrzem. Aby to osiągnąć, należy rozwiązać kilkanaście logicznych zagadek.

Gra jest już dostępna na stronie Ciepła Systemowego

Schemat systemu ciepłowniczego


Racjonalne ogrzewanie

Firmy dostarczające ciepło systemowe dbają o racjonalne wykorzystanie paliw do produkcji ciepła i efektywną jego dostawę. To wszystko w trosce o środowisko. Ty też możesz. Chcesz dowiedzieć się, jak racjonalnie korzystać z ciepła i przy tym płacić mniej za komfort, którego oczekujesz?
Poniżej kilka cennych wskazówek. To proste i naprawdę się opłaca!Dodatkowe informacje na stronie Ciepła Systemowego

Klasa patronacka PEC

Dzięki współpracy Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Białej Podlaskiej z Zespołem Szkół Zawodowych Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej powstał nowy kierunek kształcenia w zawodzie technik energetyk.

Nauka na tym kierunku trwa cztery lata i obejmuje przedmioty ogólnokształcące i zawodowe. W czasie nauki uczniowie będą odbywać praktykę zawodową oraz wiele zajęć praktycznych i edukacyjnych w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. przy współudziale kadry dydaktycznej szkoły oraz doświadczonej kadry techniczno - inżynieryjnej przedsiębiorstwa.

Uczeń kształcący się w zawodzie technik energetyk zdobędzie wiedzę i umiejętności, które umożliwią mu wykonywanie prac związanych z:

 • konserwacją, montażem i remontem instalacji i urządzeń energetycznych;
 • nadzorowaniem i obsługą maszyn stosowanych w energetyce;
 • wykonywaniem pomiarów parametrów instalacji i urządzeń energetycznych.

Po ukończeniu nauki wyróżniający się uczniowie będą mogli znaleźć zatrudnienie w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej
Sp. z o.o. w Białej Podlaskiej

 • Ciepłownia K1 przy ul.Orzechowej.

 • Ciepłownia K1 przy ul.Orzechowej.

 • Ciepłownia K1 przy ul.Orzechowej.

 • Ciepłownia K1 przy ul.Orzechowej.

 • Ciepłownia K1 przy ul.Orzechowej.

 • Ciepłownia K1 przy ul.Orzechowej.

 • Ciepłownia K1 przy ul.Orzechowej.

Misja - (niska) emisja

„Misja -emisja” to ogólnopolska kampania edukacyjno- informacyjna organizowana przez firmę Abrys pod patronatem m.in. Ministerstwa Środowiska, Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, Związku Miast Polskich oraz Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie.

Celem nadrzędnym tego ogólnokrajowego przedsięwzięcia jest ograniczenie poziomu zanieczyszczenia powietrza, spowodowanego niską emisją poprzez podniesienie świadomości społeczeństwa w zakresie zagrożeń dla zdrowia ludzi i środowiska jakie niesie za sobą korzystanie z nisko sprawnych urządzeń grzewczych, spalanie złej jakości paliw energetycznych, a także zły stan techniczny urządzeń i instalacji kotłowych oraz nieprawidłowa ich eksploatacja. Celem kampanii jest również podniesienie świadomości społeczeństwa w zakresie proekologicznych sposobów ogrzewania, a także korzyści dla ludzkiego zdrowia i środowiska wynikających z likwidacji niskiej emisji.

Działania, których odbiorcami będzie ogół społeczeństwa będą realizowane za pośrednictwem trzech grup – jednostek samorządu terytorialnego (gmin), przedsiębiorstw ciepłowniczych oraz edukatorów.

Wiodącym elementem kampanii będzie postać byłego kominiarza Dymskiego, który nie tylko będzie pełnił rolę edukatora, doradcy i mentora, ale także będzie pozytywnym bohaterem kampanii. Dymski to dzielny pogromca dymonów (trujących dymów, powstałych na skutek niskiej emisji), który ma ułatwić społeczeństwu zrozumienie idei walki z niską emisją. Do jego osoby odwoływać się będą filmy wideo, komiks, edukacyjna gra miejska, materiały promocyjne i informacje na stronie internetowej projektu.

Kampania "Misja –emisja" będzie realizowana do grudnia 2014 r. i jest współfinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

PEC Sp. z o.o. w Białej Podlaskiej jako firma odpowiedzialna społecznie wspiera akcję misja – emisja zachęcając jednocześnie do aktywnego uczestnictwa w projekcie.

Więcej informacji o projekcie, gry, filmy, konkursy dla edukatorów i gmin na stronie projektu:
http://misja-emisja.pl/baza-wiedzy/

Informacja z dn.13-06-2014 - Czym oddychamy [pobierz plik]

Informacja z dn.18-06-2014 - Gminy walcza o czyste powietrze[pobierz plik]

Filmy w serwisie YouTube.com

Dni otwarte ciepłowni PEC - 2017

Patronat honorowy Wzorem lat ubiegłych Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Białej Podlaskiej zaprasza na "Dni Otwarte Ciepłowni" przy ul. Sidorskiej 102G, które odbędą się w dniach 26-27.09.2017 r. w godz. 8.00-14.00.

Nasze zaproszenie skierowane jest głównie do najstarszych dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas I-III szkoły podstawowej, które brały udział w organizowanych przez nas "Lekcjach ciepła". Podczas wizyty w Ciepłowni dzieci dowiedzą się jak wygląda produkcja ekologicznego ciepła systemowego dla miasta Biała Podlaska, zobaczą urządzenia służące do produkcji ciepła, jak również dowiedzą się co to jest niska emisja i jaki ma wpływ na zdrowie i środowisko.
"Dni Otwarte Ciepłowni" PEC objęte są Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska.

Szczegółowe informacje:
Elżbieta Buczyńska - koordynator "Dni Otwartych Ciepłowni" PEC Sp. z o.o.
tel. (83) 342 55 98 w.159, kom. 601 366 067,
zgłoszenia proszę kierować na adres: e.buczynska@pecbp.pl

Dni otwarte ciepłowni - 2016

W dniach 03 - 04.11.2016 r. Ciepłownię Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Białej Podlaskiej odwiedziło 800 osób.
Spółka już po raz trzeci zaprosiła najstarsze dzieci przedszkolne oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych na Dni Otwarte Ciepłowni przy ul. Orzechowej. Akcja skierowana była głównie do dzieci, które brały udział w organizowanych przez PEC Lekcjach ciepła, ale cieszyła się również zainteresowaniem wśród gimnazjalistów.
Podczas wizyty w Ciepłowni dzieci dowiedziały się jak wygląda produkcja ekologicznego ciepła systemowego dla miasta Biała Podlaska, zobaczyły urządzenia służące do jego produkcji, jak również dowiedziały się, co to jest niska emisja i jaki ma wpływ na zdrowie i środowisko.

Z jedną z grup, ciepłownię zwiedzili przedstawiciele Urzędu Miasta i Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Dariusz Stefaniuk, który objął "Dni otwarte ciepłowni PEC" Honorowym Patronatem.

 • Dni Otwarte ciepłowni 2016

 • Dni Otwarte ciepłowni 2016

 • Dni Otwarte ciepłowni 2016

 • Dni Otwarte ciepłowni 2016

 • Dni Otwarte ciepłowni 2016

 • Dni Otwarte ciepłowni 2016

 • Dni Otwarte ciepłowni 2016

 • Dni Otwarte ciepłowni 2016

 • Dni Otwarte ciepłowni 2016

 • Dni Otwarte ciepłowni 2016

 • Dni Otwarte ciepłowni 2016

 • Dni Otwarte ciepłowni 2016

  Inne relacje z "Dni Otwartych" można obejrzeć poniżej pod tym adresem: bialapodlaska.pl

Dni otwarte ciepłowni PEC - 2015

Patronat honorowy Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Białej Podlaskiej już po raz drugi zaprosiło najstarsze dzieci przedszkolne oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych na "Dni Otwarte Ciepłowni" przy ul. Orzechowej, Akcja skierowana była głównie do dzieci, które brały udział w organizowanych przez PEC "Lekcjach ciepła", ale cieszyła się również zainteresowaniem wśród gimnazjalistów.
Podczas wizyty w Ciepłowni dzieci dowiedziały się jak wygląda produkcja ekologicznego ciepła systemowego dla miasta Biała Podlaska, zobaczyły urządzenia służące do jego produkcji, jak również dowiedziały się, co to jest niska emisja i jaki ma wpływ na zdrowie i środowisko.
Z jedną z grup ciepłownię zwiedzał także zastępca prezydenta miasta Adam Chodziński.
W dniach 22-23.10.2015 r. naszą ciepłownię odwiedziło blisko 1100 osób.

"Dni Otwarte Ciepłowni" PEC objęte zostały Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Dariusza Stefaniuka.

 • Dni Otwarte ciepłowni 2015

 • Dni Otwarte ciepłowni 2015

 • Dni Otwarte ciepłowni 2015

 • Dni Otwarte ciepłowni 2015

 • Dni Otwarte ciepłowni 2015

 • Dni Otwarte ciepłowni 2015

 • Dni Otwarte ciepłowni 2015

 • Dni Otwarte ciepłowni 2015

 • Dni Otwarte ciepłowni 2015

 • Dni Otwarte ciepłowni 2015

Ciepło, cieplej... ciepłownia

W dniach 6-7.11.2014 r. w godz. 8.00-14.00 odbyły się Dni Otwarte Ciepłowni Miejskiej przy ul.Orzechowej. Akcja ta skierowana była do bialskich szkół i przedszkoli. Tym wydarzeniem Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Białej Podlaskiej przyłączyło się do inicjatywy "Ciepło, cieplej. ciepłownia" realizowanej w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno - edukacyjnej na rzecz przeciwdziałania niskiej emisji "Misja-emisja". Podczas wizyty dzieci dowiedziały się jak wygląda produkcja ekologicznego ciepła systemowego dla miasta Biała Podlaska, zobaczyły urządzenia służące do produkcji ciepła, jak również dowiedziały się co to jest niska emisja i jaki ma wpływ na zdrowie i środowisko. Podczas wizyty dzieciom towarzyszył dzielny pogromca dymonów Komisarz Dymski - ikona programu "Misja - emisja". Z zaproszenia do zwiedzania Ciepłowni skorzystały najstarsze dzieci przedszkolne z Przedszkoli Samorządowych nr 7, nr 10, nr 13, nr 14 i nr 15, dzieci ze Szkół Podstawowych nr 2, nr 3, nr 4, nr 5, i nr 6 oraz młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 5. Pracownicy PEC w ciągu dwóch dni przyjęli 31 grup dzieci i młodzieżywraz z opiekunami.Łącznie Ciepłownię zwiedziło ok. 900 osób. Na zakończenie wizyty zwiedzający otrzymali komiks "DYMSKI KONTRA DYMONY", kolorowankę z ciepłownią oraz materiały edukacyjno-informacyjne.

 • Ciepło, cieplej... ciepłownia

 • Ciepło, cieplej... ciepłownia

 • Ciepło, cieplej... ciepłownia

 • Ciepło, cieplej... ciepłownia

 • Ciepło, cieplej... ciepłownia

 • Ciepło, cieplej... ciepłownia

 • Ciepło, cieplej... ciepłownia

 • Ciepło, cieplej... ciepłownia

 • Ciepło, cieplej... ciepłownia